مبارزان کوچک؛ بسم الله... 

خط دیگرى است كه به نظر ما دشمن بر روى او هم دارد سرمایه‌‌گذارى میكند، منصرف كردن ذهن مردم از دشمنىِ دشمن است. اگر انسان بخواهد ضربه نخورد، باید نقش دشمن را ببیند. یكى از لوازم توجه و ملاحظه براى ضربه نخوردن، دیدن دشمنى است كه می خواهد به ما ضربه بزند؛ از این ما را نباید غافل كنند. خط اغفالِ به خصوص خواص و نخبگان از تأثیر دشمن، یكى از خطوط القائى و تبلیغاتى دشمن است. حالا طرق مختلفى البته براى این كار دارند. تا كسى بگوید دشمن، میگویند: آقا شما همه‌‌اش به گردن دشمن مى‌‌اندازید! خوب، هست دشمن؛ چرا نمى‌‌بینیم دشمن را؟

این كه گاهى از بعضى زبان‌ها شنیده می‌شود - كه درست است - كه ما با نظام مسلطِ بر دنیا چالش داریم و مسئله داریم، یك واقعیت است. طبیعت اسلام این است؛ «فمن یكفر بالطّاغوت و یؤمن باللَّه فقد استمسك بالعروة الوثقى». این معناى اسلام است. یعنى ایمان باللَّه به تنهایى كافى نیست؛ كفر به طاغوت، مقدمه‏ى صحت و صداقت و قبولى ایمان باللَّه است. كفر به طاغوت یعنى چه؟ یعنى همین نظام‌هاى سلطه‏ى موجود در دنیا.

پی نوشت:

کلیپ صوتی بیانات مقام معظم رهبری در مورد صبر، به آدرس زیر در اختیار دوستان قرار می گیرد. علاقه مندان می توانند با قرار دادن آدرس زیر در وبلاگ خود، این صوت را در اختیار بازدیدکنندگان وبلاگ خود قرار دهند. http://www.pelak14.ir/musicblog/agha_sabr.mp3