نحن ابنا الحیدر 

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران!

مردان و زنان آگاه و شجاع و زمان‌شناس!

سلام خدا بر شما كه شایستگی خود را برای دریافت سلام و رحمت الهی به اثبات رساندید. جمعه‌ی حماسی شما،‌ حادثه‌ئی خیره‌كننده و بی‌همتا بود كه در آن، رشد سیاسی و چهره‌ی مصمّم انقلابی و توان و ظرفیت مدنی ملت ایران، در نمائی زیبا و پرشكوه در برابر چشم جهانیان به نمایش درآمد.

اقتدار و عزتی كه شما با آرامش و متانت و كمالِ خود در تاریخ كشور به ثبت رساندید، و اراده‌ی خلل‌ناپذیری كه در میان آتشبار جنگ‌روانی دشمنان، با حضور در این عرصه‌ی تعیین‌كننده نشان دادید، از چنان اهمیتی برخوردار است كه با هیچ بیان معمولی و متعارفی نمی توان آن را توصیف كرد. تنها می توان گفت كه ملت ایران توانسته است همچنان موجبات رحمت الهی را در خود حفظ كند و دست قدرت خداوند را در حمایت از پیشرفت و تعالی این كشور، بالای سر خود نگاه دارد.

انتخابات 22خرداد، با هنرنمائی ملت ایران، نصاب تازه‌ئی در سلسله‌ی طولانی انتخابهای ملّی پدید آورد. مشاركت بیش‌از هشتاد درصدی مردم در پای صندوقها و رأی بیست‌وچهار میلیونی به رئیس جمهور منتخب، یك جشن واقعی است كه به حول و قوه‌ی الهی، خواهد توانست پیشرفت و اعتلای كشور و امنیت ملی و شور و نشاط پایدار را تضمین كند. دیروز شما توانستید ثابت كنید كه ایران به بركت شعارها و ارزشهای انقلاب اسلامی، در برابر تهاجم سیاسی و روانی از چنان مصونیت و صلابتی برخوردار است كه با گذشت سی‌سال از آغاز مردمسالاری دینی در این كشور،‌ از همیشه تازه نفس‌تر و سرزِنده‌تر در صحنه حاضر گشته و دوستان و دشمنان را به ادامه‌ی راه روشن خود مطمئن میسازد.

اینجانب با فروتنی در برابر عزم و ایمان شما مردم عزیز، این موفقیت بزرگ را به حضرت ولیّ‌الله‌الاعظم روحی‌فداه و به روح امام بزرگوار و به یكایك آحاد ملت تبریك عرض میكنم و همگان را به قدردانی از این لطف الهی و شكرگزاری در برابر پروردگار حكیم و علیم توصیه مینمایم. گمان بر این است كه دشمنان بخواهند با گونه‌هائی از تحریكات بدخواهانه، شیرینی این رویداد را از كام ملت بزدایند. به همه‌ آحاد مردم و بویژه جوانان عزیز كه سرزنده‌ترین نقش‌آفرینان این حادثه‌ی شورانگیز بودند، توصیه میكنم كه كاملاً هشیار باشند. همواره باید شنبه‌ی پس‌از انتخابات، روز مهربانی و بردباری باشد. چه طرفداران نامزد منتخب و چه هواداران دیگر نامزدهای محترم،‌ از هرگونه رفتار و گفتار تحریك‌آمیز و بدگمانانه پرهیز كنند. رئیس جمهور منتخب و محترم، رئیس جمهور همه‌ی ملت ایران است و همه و از جمله رقیبان دیروز باید یكپارچه از او حمایت و به او كمك كنند. بی شك این نیز امتحانی الهی است كه موفقیت در آن خواهد توانست رحمت خداوند متعال را جلب كند.

وظیفه‌ی خود میدانم از همه‌ی كسانی كه در خلق این حادثه‌ی بزرگ نقش آفریدند صمیمانه سپاسگزاری كنم: از نامزدهای محترم كه با مطرح ساختن نقطه‌نظرهای سیاسی و اقتصادی و با سخن و رفتار خود، دارندگان سلایق گوناگون اجتماعی و سیاسی را به صحنه آوردند، از نخبگان و برگزیدگانی كه مخاطبان خود را به حضور در این آزمون بزرگ دعوت كردند؛ از مراجع عظام و علمای اعلام و فرزانگان دانشگاهی و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی؛ از رسانه‌ی ملی و مدیران و طراحان و مجریان و هنرمندان صداوسیما كه نو‌آ‌وری‌های تحسین‌برانگیز آنان نقش تعیین‌كننده‌ئی در این حادثه‌ی فراموش‌نشدنی داشت؛ از وزارت كشور و شورای محترم نگهبان كه با اخلاص و امانتداری كامل به وظیفه‌ی خطیر خود صادقانه و سخت‌كوشانه عمل كردند؛ از نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای حافظ امنیت، كه فضای سالم و باز و آرام را برای مردم تأمین نمودند، و سرانجام و بیش‌از همه، از یكایك رأی‌دهندگان كه برای خود و كشورشان آبرو و ثبات و امنیت فراهم آوردند..

بار دیگر با تضرع و ابتهال، خدای عزیز و قدیر را از اعماق جان، سپاس گفته هدایت و رحمتش را برای این ملت و این بنده‌ی ناتوان مسألت میكنم و با سلام به حضرت ولی‌ّ الله‌الاعظم‌ روحی‌فداه به دعا و رعایت و حمایت آن صاحب اصلی این كشور دل می‌بندم و به روح امام راحل و ارواح طیبه‌ی شهیدان عزیز درود میفرستم.

والسلام علیكم و رحمةالله

سیّدعلی خامنه‌ای

23/خرداد/1388